Turkish Yatırım Vob Analiz

Ekim Vadeli Endeks Kontrat 
 

 

Geçtiğimiz haftayı , beklentilerden iyi gelen perakende satış datası ve hafta sonu yapılan G-20 ‘ye yönelik iyimser beklentilerle olumlu kapatan Amerika’da bu hafta şirket bilançoları ön plana çıkacak. Avrupa’nın borç krizi ile ilgili somut adımlar atılırsa iyimser hava gücünü koruyacak gibi duruyor. İMKB de genel olumlu havaya ayak uyduruyor. Gün içi zaman zaman kararsızlık yaşansa da yine seans sonuna doğru gelen alımlar bu haftaya yönelik umutları canlı tuttu.Desteklerin çalıştığı ve piyasanın bir miktar daha yukarı gitme çabası içinde olduğu görülüyor. Vob için 72bin seviyesi üzerinde 74,500 hedefi hala geçerli. Gün içi gelen satışlar alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.Doğru yöndeki pozisyonların realize edilmesi ve gün sonu pozisyonda kalmamak şu sıralar yararlı olacaktır.Destek olarak 72,100 direnç olarak 73,700 seviyesi izlenebilir. Kontratların güne 300 – 500 puan yükselişle açılmasını bekliyoruz.  

 
Ekim Vadeli Dolar Kontratı 
 

Dolar’ın 1,85 denemeleri sonrası tekrar sakinleştiğini ve 1,83′lere çekildiğini görüyoruz. Alt destek olarak 1,8250 seviyeleri izlenebilir.Bu bölgeler alım için uygun olacaktır. Parite’nin 1,38 üzerinde kalamaması durumunda 1,8450 – 1,85 bandı dolar /tl için hedef durumunda. Hafta sonu yapılan G-20 sonrası bu sabah genel hava iyimser.parite 1,3840 seviyelerinde, bankalar arası dolar rakamları 1,8305 -1,8340 seviyelerinde. Kontratların güne bir miktar düşüşle başlamasını bekliyoruz.  

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İşsizlik %9,1′e Geriledi

Türkiye genelinde işsiz sayısı Temmuz döneminde geçen yılın aynı  dönemine göre 273 bin kişi azalarak 2 milyon 509 bin kişiye...

Kapat