Turkish Yatırım: Vadenin Sonu

Petrolün gevşemesi, konut satışlarının beklentilerden iyi gelmesi piyasalar üzerindeki baskıyı azalttı.Gerek Euro gerekse ABD tarafınfa güven endeksleri önceki ayların üzerine çıkmaları iyimser beklentileri güçlendirdi.Kapanışlar olumlu, bu sabah vadeliler hafif artıda.

İMKB’de 58,500 desteğinin çalıştığı pazartesinin ardından dün de yukarı iştahın tekrar güçlendiği bir gün izledik.Bugün gerek İMKB gerekse vob tarafında sert hareketler olabilir. Vade sonu olması sebebiyle gün içi işlemlerde dikkatli olmakta fayda var.

Vob’da 72,500 her iki vade içinde geçilmesi gereken ilk direnç.Altında satış baskısı hissedilecektir. Kapanışa doğru oluşacak fiyatlama gerçek rakamlardan uzaklaşabilir.Dolayısıyla gün içi yeni pozisyonların yeni vadede açılması daha doğru olur.Destek olarak ise 71,500 – 71,200 aralığı izlenebilir.Endeksin bugüne yatay bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

 

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ali Ağaoğlu: Kritik Gün Geldi Çattı!

Bugün Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) ikinci 3 yıllık uzun vadeli fonlama (LTRO-The Longer Term Refinancing Operation) ihalesi yapılacak. İhale aslında...

Kapat