Turkish Yatırım: Trend Bozulmadı ki!

IMKB’de 62,500 seviyesini geçmek için hem güç almak hem de kar realizasyonu yaşamak gerekiyordu yaşadık. Çin ekonomisinde neler oluyor?, Petrol daha nereye kadar çıkar resesyonun yanında bir de enflasyon mu olacak?

İçerde Şubat bütçesindeki açığa rağmen! TCMB’nin paraal gevşemeye yöneleceği ve bandın daraltılması için koşulların oluştuğunu açıklaması doların da ABD verileri ile desteklenmesi ile birlikte 1,8220’lere ve Faizlerin yeniden 9,60’a dayanması, bu arada sepet 2,12’lere ulaşmış Merkez Müdahele eder mi beklentileri oluşturulmaya çalışılmasını izledik.

Yurtdışında ise Yunanistan kaynaklı sorunların kısa vadeli çözümü yardım paketleriydi. Dün Yunan parlamentosu onayladı. Baktılar PIMCO Yunanistan ve Portekiz yeni paketleri ihtiyaç duyacaklar açıklamasını sıklaştırmaya başladı hemen Bernanke “Ekonomi de zorda, işsizlikte yüksek, piyasanın istikrarı için gerekeni yapmaya hazırız, hem bu istikrar ABD’nin yanında AB piyasalarını kapsıyor AB zora girerse oraya’da destek “ veririz deyiverdi.

Açılış seviyemizin düne göre 50- 100 puan arasında yatay açılmasını beklemekteyiz. Kontratın 75,200 desteğini kırması yeniden 76,500 direncinin güçlenmesine imkan tanımaktadır.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Saruhan Özel: Sektör Liderlerine Kulak Verelim…

Geçtiğimiz hafta iki günlük bir organizasyonda Türkiye’nin önde gelen sanayicilerini ve yöneticilerini bir arada dinleme imkânım oldu. Çok farklı sektörlerde...

Kapat