Turkish Yatırım: Tepkilerde Satış


 
Petrol fiyatlarındaki yükselişin yarattığı tedirginlikle güne eksi başlayan endeksler yine petroldeki gerileme ile kayıplarını geri alarak kapanışlarını artı bölgeler çevresinde gerçekleştirdi.Asyanın da yardımıyla bu sabah vadeliler bir miktar yukarıda seyrediyor.
 

İMKB’de gelen alım dalgalarının satış ile değerlendirildiği, tepkilerin güçlenemediği bir gün daha izledik.Gün sonu her zamanki gibi alışlar hızlandı. 58,500 İMKB 100 endeks için destek olmuş görünüyor.Ancak direnç bölgelerinden satış hala daha az riskli ve makul olan hareket olur.

 

Vob’da satışların destek bulduğu seviye ise 70,500 oldu. Yukarıda 71, 400 – 600 aralığına kadar oluşacak tepkiler yine satışla değerlendirilebilir.Aşağıda alt destek bölgesi biraz daha aşağıda 69,200 hedef olacaktır.Vade değişimi sebebiyle pozisyon değişimleri yoğun yaşanıyor. 750 – 1000 puanlık marjlar arasında keskin gelgitler görebiliriz. Endeksin bugüne 400 – 500 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
A.Savaş Akat: Euro’yu Bırakmanın Maliyeti

Avrupa borsaları haftaya iyi başlamadı. Satış dalgası İMKB’ye de yansıdı. Euro, dolar karşısında biraz değer kaybetti. Son baktığımda parite 1.34’e...

Kapat