Turkish Yatırım: Tehlike Geçmedi

Ekim Vadeli Endeks Kontrat 

 


  

Amerikan endeksleri JP Morgan’ın beklentileri karşılamayan kar rakamları sonrası bir miktar satışla karşılaşsa da günü Google’ın kar beklentileri ile nispeten dengeli eksilerle kapattı. Kapanış sonrası ise Google’ın karı beklentilerin üzerinde geldi. Avrupa cephesinde ise Slovakya’nın EFSF’ye onay vermesiyle istikrar fonu için pürüz kalmadı.S&P’nin İspanya’nın notunu indirdiği haberi bu sabah vadelilerde çok fazla etki yaratmışa benzemiyor.

 
İMKB’de dün satış baskılı bir gün yaşadık. Yukarı denemeler cılızdı ve bankalar öncülüğünde geri çekilmeler gördük. Hafta başında alınan pozisyonlardan yavaş yavaş çıkma çabası hakimdi. Yukarı olan trend yine tehlikeli bölgelere döndü.Bu seviyelerdeki destekler aşağı kırılırsa yeniden sıkıntılı seanslar görülebilir.
  

VOB’un 72.000 bölgesini destek olarak korumaya çalıştığını söyleyebiliriz. Özellikle 72bin altında yönümüz aşağı dönecektir. Buralardan destek bulabilirsek hedef 73,800 olabilir.Endeks kontratlarının güne 300 – 400 puan yükselişle açılmasını bekliyoruz.  
  

Ekim Vadeli Dolar Kontratı 

 

Dolar/TL 1,82 seviyelerini destek yaparak yukarı yöneldi.Dün Merkez Bankası dolar satım ihalesi açmayınca fiyatlar 1,8350 seviyelerine tırmandı. Paritenin güçlü olmasına rağmen doların iç piyasada talepli olması bizi 1,85 seviyelerine yöneltebilir. Bir süredir 1,82 -1,85 bandı içerisinde hareket alanı oluşturacağından bahsediyorduk.
 

Bugün Merkez bankası bir miktar daha satım ihalesi açarak kontrol altında tutmak isteyebilir.Açacağı miktar ve talep yine önemle izlenicek. Bu sabah bankalar arası ilk rakamlar 1,8320 -1,8360 seviyelerinde. Dün akşamki seviyelere göre hafif düşüş göstermiş durumda.Dolar kontratları güne bir miktar aşağı yönlü başlayacaktır.  

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
ÇALIŞANLARA KARA HABER: Cumartesi Mesaisi Geri Geliyor

    Enerji Bakanı  Taner Yıldız’a Brüksel yolculuğunda eşlik eden HABERTURK Gazetesi yuzarı Muharrem Sarıkaya tüm çalışanların yüreğine korku salacak,...

Kapat