Turkish Yatırım: Süper Anlaşmazlık

Amerika’da bütçe anlaşmalarında Süper Komite’den uzlaşma çıkmayınca endekslerde kayıplar hızlandı. İflas eden aracı kurum MF Global’ın batık ve kayıp hesaplarınn yanı sıra diğer kurumlarda benzer Eurobondlar var mı? sorusu Wall Street’i tedirgin ediyor.
  

İMKB’de bankalar hala güçsüz ve endekse gelen alımlar cılız tepkiden öteye geçemiyor. Dolar TL karşısında güçlenmeye devam etmekte. Önümüzdeki süreçte yurtdışından ayrı bir iyimserliğe girmemiz güç Avrupa’dan içi dolu bir çözüm haberi dışında yönümüz aşağı bakacaktır.
 

Vob da desteklerini birer birer kırıyor. 63,500 seviyesi üzerinde kalabilirsek, kısa vadeli yukarı yönelim görülebilir. Hedef olarak 65,700 seviyesi takip edilebilir. Ancak baskı aşağı yönlü sürecek olursa 62,300 bir alt bölge destek olarak test edilebilecek yer. Endeksin bugüne 100 – 200 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ulukartal Kapital: Baskı Devam Edecek

Euro Yatırım   Piyasalar yeni haftaya da satıs baskısı altında basladı. Dıs piyasalara paralel olarak satıcılı baslayan iç piyasalara,Rekabet kurumunun...

Kapat