Turkish Yatırım: Şimdilik 76,500’den Vazgeçtik

TCMB beklediğimiz gibi faiz’de değişiklik yok, koridorda değişiklik yok, fonlama miktarı ve munzam karşılıklarında değişiklik var. Enflasyon beklentilerinin bozulmak üzere olduğu her anda Parasal sıkılaştırma için her zaman açık kapı var.  

 
Borsalarda ise AB’yi gündemden çıkarmak zor. Bir deliği kapatacak olsanız diğer delik hazırda bekliyor. Bu da paranın korkak risk iştahının sınırlı olmasına neden oluyor. Karar vericiler bu kadar sık kötü kötü derse, her an nakitte duyma ihtiyacı hisseden artar bu da sürekli dirençlerden dönmemize neden olur, tıpkı şu anda olduğu gibi. Bernanke QE3 vurgusu yaparken, Schiller’in konut fiyatlarının oldukça uzun bir süre kriz öncesine dönmesini beklemediğini açıklaması, AB’de meşhur Yangın duvarının 1 trilyon Euro seviyelerinde olmasına yönelik nerdeyse heryerden gelen Açıklamalar, Çin’den parasal genişlemenin bir türlü gelmemesi, 1 nisanda başlayacak olan bilanço döneminde beklentilerin pek de karşılanamayacağına yönelik beklentilerin artması baskının devam etmesine neden oluyor.  

 

73,500 desteğinden dönen Endesk kontratın 74,500 direncini kırıp burayı destek yapmaya çalıştığını görmekte ve 76,500 beklentimiz korumaktaydık.  
 

Fakat son dönemde görülen zayıflama şimdilik 76,500 beklentimizin ötelenmesine ve 74,500 desteğinin stop-loss olarak kullanılmasını gerekli kılmakta.  Endeks kontratın güne 250-350 puan düşüşle başlamasını beklemekteyiz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
M.Uğur Civelek: Sebep Sonuç İlişkileri

Başta ekonomi konusu olmak üzere tüm sosyal bilimlerde geçerli olan bir durum var, koşulların değişmesi, benzer uygulamalardan alınan sonuçları da...

Kapat