Turkish Yatırım: Şimdi’de ISDA’yı Bekleriz

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin iki LTRO ihalesinden piyasalara yaklaşık 1 tirlyon euro vermesinin ardından beklendiği gibi yakın vadede üçüncü LTRO sinyali vermeyerek artık siyasilerin ve bankaların üstlerine düşeni yapmaları gerektiğine dikkat çekmesi ve büyüme tahminini düşürüp, enflasyon beklentisi konusuna dikkat çekti. Bu da doğal olarak euro/dolar paritesinde euronun yeniden 1.3260’ları test etmesine, altının satışla karşılaşmasına neden olmakta.
 

Yunanistan’a borç takaşına katılım CAC’s ile %95,7 CAC’s’sız ise %85,8 oldu. Şimdi ABD tarım dışı istihdama bakma zamanı demek isterdik ama bundan yarım saat öncesinde ise ( 15:00) ISDA’nın Yunanistan CDS ödemelerini tetikleyecek durumun olup olmadığına toplantısına bakacağız.
 

Çin’de Ocak ve Şubat perakende satışlar ve Sanayi üretiminin beklentilerin altında kalması Çin’in zorunlu karşılıklarda 50 baz puanlık indirim beklentisine neden olmakta.
 

Nisan Endeks kontratta dün bir ara 72,750’deki ara direncini kırıldığını görmemize karşın, 73,500 direncine ulaşamaması ve Yunanistan tahvillerinde katılımın %85,7’de kalması 71,500 ve 71,000 destek seviyelerinin test edilme arzusunu güçlendirebilir.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
10 Numara Vurgun

TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, TOBB Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi ve Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi,...

Kapat