Turkish Yatırım: Senaryo Belli

Ekim Vadeli Endeks Kontrat
 

 

Avrupa’yı sıkıntılarından kurtarıcak ve refaha erdirecek istikrar fonu için tüm dünya Slovakya’nın eline bakakaldı.Oylamanı tekrar ertelenmesi endişeleri beraberinde getirdi ve Amerikan endekleri de yükselişlerine ara verdi.Slovakya’nın fona vereceği para 2 milyar eurodan çok değil ama Avrupa’nın manevi desteğe daha çok ihtiyacı var.
  

İMKB’de son günlerde aynı film oynuyor.Yüksek açılış, gün içi hacimsiz satış baskısı,düşüş ve kapanışa doğru alış dalgası.Özellikle Garanti Bankası öncülüğünde piyasanın yönü tayin ediliyor.Vob’da endeks kontratları da bu akışa uyum gösteriyor.Short pozisyonlar sabah kapattırılıyor, gün içi düşük seviyelerden tekrar aşağı yönlü katılım oluşunca, kapanışta sert alımlarla ertesi gün sabah tekrar short’çuları zorlamak için gün yüksek seviyeler test ediliyor.Gün içi tradelerde dikkatli olunmalı,gün sonu pozisyonda kalmamak daha yararlı.
  

Vob’un 71bin seviyelerine geri çekilerek tekrar 72bin üzeri denemesi bahsettiğimiz senaryonun bir parçası gibiydi. Eğer 72,500 yukarı doğru geçilirse daha yukarılardan bahsedebilir. Direnç olarak 72,500, destek olarak yine 71bin izlenebilir.Endeks kontratlarının güne dünkü kapanış seviyelerine yakın hafif düşüşle başlamasını bekliyoruz.  
  

Ekim Vadeli Dolar Kontratı 

 


Pazartesi günü Amerikan piyasalarının kapalı olması sebebiyle açılmayan döviz satım ihalesi dün 350 milyon dolar olarak açıldı. Gün içinde özellikle hisse senetleri piyasasında oluşan satış baskısı ve yurt dışındaki gerilemelerde doların 1,85′lere yöneldiğini gördük. Olası olumsuz senaryolara yukarı yönlü reaksiyon vermeye hazır bir dolar / tl için 1,85′in aşılması tekrar zirve seviyeleri gündeme getirir.
 

Destek olarak 1,8320 direnç olarak 1,85 takip edilebilecek seviyeler. Dünkü kapanışta bıraktığımız seviyelere göre bu sabah aynı seviyelerde kontratların güne dün kü kapanışalarından başlamasını bekliyoruz.  
 

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
A.Savaş Akat: İlk Yarıda Net Kamu Borcu

Euro bölgesi mali krizi engelleyebilecek mi? Çözüm için siyasi irade gerektiğini her fırsatta vurguluyorum. Hafta sonu yapılan Merkel-Sarkozy zirvesinde önemli...

Kapat