Turkish Yatırım: Piyasanın Gücü

Moodys,S&P ve Fitch not indirimleriyle başladığımız güne yurtdışı endeksler önceleri çok olumsuz tepki vermese de gün içi yapılan ihaleler ve gelen dataların ardından satış baskısı arttı.Ancak gün sonunda kayıplar geri alındı.Çin’in Avrupa krizinin çözümüne yardım edeceğini açıklamasıyla da Asya ve bu sabah vadeli endeksler artıda.

  
İç piyasada önceleri güçlü bir görünüm ve olumsuz haberleri görmezden gelen bir duruş olsa da, günün ilerleyen saatlerinde satışlar hızlandı.Yurtdışına göre daha önce ve daha güçlü düşüşle desteklere yöneldik.Dün ifade ettiğimiz ara satışların alımla değerlendirilmesinin yararı bugün için kendini gösterecek.
 

Vob’un 74,200 direncin dönüşü ve 72,500 desteğine gelişi hızlı gerçekleşti.Görünen o ki açık pozisyonların 5800 civarı dün kapandı.Bunların long pozisyon olduğunu varsayarsak, bugün eğer bu kapanma devam ederse, trendi gözden geçirmemiz gerebilir.Endeksin güne 400 – 500 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD’da Yükselişler Satış Fırsatı…

EUR/USD ANALİZ Lüksemburg Başbakanı ve Eurogrup Başkanı Jean-Claude Juncker, Yunanistan'ın kemer sıkma planı konusunda gereken kararlılığı göstermediği ve güveni vermediği...

Kapat