Turkish Yatırım: Piyasanın Gücü

Yunanistan parlamentosunun tasarruf paketini onaylaması, yunan halkını sokağa dökse de endeksler bu durumdan memnun yukarı yöneldi.Avrupa ve ABD kapanışlarının ardından Moodys Avrupa ülkesinin kredi notunu indirdi.S&P ve Fitch ise bazı İspanyol bankalarının notunu indirdi.

 
Türkiye güçlü seyrine geri döndü, dün gün içi yurtdışının da desteğiyle tekrar yukarı yöneldik.Olumsuz gelişmeleri görmek istemeyen, olumlu haberleri ise değerlendiren İMKB dirençleri test etti.Düşüşler hala alım fırsatı ve en azından şubat sonuna kadar ciddi bozulmalar erteleniyor.

 
Vob’un 73,500 desteği üzerinde hedefi 74,200 direnci.Dün burayı bir kez test ettik.Gün içi açık pozisyon sayısındaki değişimler gösterdi ki desteklerde tutunan güçlü bir piyasa var. Kısa vadede destekler test edilebilir, ancak vade sonuna çok da negatif gitmeyeceğimizi düşüyoruz.Sabırlı olunabilinirse alım yapılan her seviye karla sonuçlanıyor.Endeksin bugüne 200 – 300 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Mahfi Eğilmez: Cari Açık Dersi

Bir ülkenin yurtdışından dövizödeyerek ithal ettiği mallar için yaptığı döviz ödemeleriyle yurtdışına dövizkarşılığı sattığı mallardan elde ettiği döviz gelirleri arasındaki...

Kapat