Turkish Yatırım: Not Beklentileri

Aralık Vadeli Endeks Kontrat
 

 

 

ABD endeksleri beklentilerden iyi gelen perakende satış verisi ve Euro bölgesine yönelik olumlu beklentilerin etkisiyle kapanışlarını yukarı gerçekleştirdi. İtalya’da Monti’nin borç krizine yönelik güven veren açıklamaları olsa da, kurtarma fonu ile ilgili netliğin olmaması Euro bölgesi ülkelerinin tahvil faizlerinin yükselmeye devam etmesi bu sabahki tedirginliğe neden olarak gösterilebilir.
 

İçeride gün içi gelen satış özellikle bankaların güçsüz olması ve yurtdışındaki oynaklıktan kaynaklanmıştı.Ancak gerek Avrupa endeksleri gerekse İMKB toparlanma gücünü buldu.Bugün olumsuz açılış sonrası yine sağlam durabilirsek yukarı tepki boyu daha uzun olacaktır.

 
Vob’un 67,000 seviyelerinden dönüşü de 68,500 ‘e kadar tepki vermesiyle gerçekleşti.Yeni durumda 69bin geçilmeden aşağı baskı devam edebilir..Endeksin güne yaklaşık 400 – 500 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.   
 

Aralık Vadeli Dolar Kontratı 
  

Dün cari açık açıklandı.Genel olarak beklentiler çerçevesinde gelen rakamlar her cari açık sonrası ortaya açılan not arttırımı söylentilerini de beraberinde getirdi.Önümüzdeki günler bu konu biraz daha ısıtılabilir. Avrupa bölgesindeki ülkelerin tahvillerini Avrupa Merkez Bankasından başka alan olmayınca parite Dolar lehine hareket ediyor.İtalya’nın kredi notu ile ilgili de negatif beklentiler konuşulmakta.Parite bu sabah 1,3450 seviyelerinde.
 

Dolar/tl destek olarak 1,7960 seviyeleri , direnç olarak 1,8120 izlenebilir. Bugün 16:15 ‘de Amerika’dan gelecek sanayi üretimi verisi takip edilecek önemli verilerin başında geliyor.

 
Turkish Yatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Saruhan Özel: Büyük Euro Projesi’nin sonu yaklaştı!

1 Ocak 1999 tarihinde Avrupa Birliği (AB) üyelerinin 11 tanesinin bir kısmının ortak para birimi Euro’ya geçmeleri son asrın kuşkusuz...

Kapat