Turkish Yatırım: Noel Baba

ABD’de konut satışlarının beklenenin üzerinde gelmesiyle güçlenen iyimser hava gün boyu sürdü.Avrupa krizi bir yana Amerika’yu resesyondan uzaklaştıracak her ekonomik veri umutları yeşertiyor.Yeni yıl umutlarının da bu yükselişlerde payı yok değil.Beklenen yıl sonu rallisi start almışa benziyor.
 
Kur gölgesinde yurtdışına göre sıkıntılı duran İMKB paritenin yukarı yönelmesi, Merkez Bankası’nın 2 günlük döviz ihale tutarını peşinen açıklamasının ardından doların gevşemesiyle rahatlayıp kapanışlarını gün yükseklere yakın yaptı.Gelen alış yıl sonuna doğru olası bir yükseliş trendinin kapılarını açabilir.
  

Vob’da 61,800 direncini geçince, 63bin’lere kadar hızlandık. 63,200 seviyesi üzerinde 64,500 hedefinden bahsedebiliriz.Eğer altında kalırsak destek olarak 62,500 izlenebilir.Endeksin güne 300 – 400 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Sarkozy’nin Cesareti Yok

Cumhurbaşkanı Gül’ün 2 gündür Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’e telefonla ulaşmaya çalıştığı, ancak Sarkozy’nin ”cesaret edemeyerek görüşmekten kaçındığı” belirtildi.   Cumhurbaşkanlığı Basın...

Kapat