Turkish Yatırım: Ne İçin

Ekim Vadeli Endeks Kontrat

 
 

Avrupa’daki olumlu havanın tüm dünyaya yayılmasıyla bitirdiğimiz geçtiğimiz haftanın son gününde ABD endekleri karlarının bir miktarını geri verdi.Gün içi genel olarak düşüş havası hakimken kapanışa doğru sert toparlanmalarla günü yatay sonlandırdılar.Bu sabah Çin’in Avrupa’nın sandığı kadar istekli olmama ihtimali vadelilerde satışa sebep olmuş durumda. Cuma günü yarım gün olmasının etkisiyle kısmen kararsız bir seyir izleyen İMKB, geçen haftaki olumlu havasını korumaya çalışacak gibi duruyor.Bankaların hareketleri yine önemle takip edilecek.Bu hafta içinde zaman zaman düzeltmeler yaşayabiliriz.Ancak kasım ayının geneli itibariyle olumlu geçeceğine inanıyoruz. VOB’ta bugün ekim kontratlarının vade sonu. Yön açısından daha net konuşmak için yarını beklemek daha doğru.Gün içinde volatil hareketler olabilir.Aralık vadede önemli seviye 70,000.Üzerinde yeni bir yukarı hedeften söz edilebilir.Geri çekilmeler önümüzdeki günler için alım fırsatı verebilir.Endeksin güne 300 – 400 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.  
 

Ekim Vadeli Dolar Kontratı 
 

 

Dolar’ın zayıf seyri devam ediyor.Merkez bankasının satım ihalelerinde miktarları giderek düşürmesi de bu seviyelerden memnun olduğunun göstergesi.Önümüzdek günlerde ihalelere ara bile verebilir. Japon Merkez Bankası aşırı değerlenen Yen’e müdahele etti.Müdahele sonrası dolar yükseldi, emtialar geriledi.Destek olarak 1,7420 , direnç olarak 1,7650 seviyeleri takip edilebilir.Bugün vade sonu olması sebebiyle vob’ta kontrat değişimleri devam edecektir.Günlük tradeler için yeni vade daha anlamlı olacaktır.  
 

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Hisse değişimi

IMKB100 için negatif görüşümüz kuvvetleniyor. Bu görüşe bağlı kalarak, pozisyonlarımızı kapatmaya devam ediyoruz. Yükselişleri bu gözle değerlendiriyoruz. Ortalamalarınına göre düşük...

Kapat