Turkish Yatırım: Lider Kıran

Aralık Vadeli Endeks Kontrat
 

 

Siyasi belirsizlikler ortadan kalktıkça ve krize yönelik önlemler ön plana çıktıkça endişeler azalıyor ve piyasalar yönünü yukarı çeviriyor.İtalya’da önlem paketi kabul edildi ve ardından Berlisconi istifa etti.ABD’de iyi gelen datalarda olumlu havayı destekleyince kapanışlar %2′lerin üzerinde gerçekleşti. İç piyasada geçtiğimiz hafta iki günlük sürede genellikle hacimsiz bir seyir izledik. Bu hafta yurtdışındaki ve özellikle Avrupa’daki gelişmelerin daha net fiyatlara yansıması beklenebilir. Bir yandan yeni yıl yaklaşmakta ve yön açısından yukarı istek devam edebilir. Vob’un 68,500 seviyelerinde fazla oyalanmasına rağmen yukarı gitme çabası ağır basıyor. Eğer direnç bölgelerini geçer ise bir iki haftalık periyotta 70bin’li rakamları geçmemiz muhtemel olacaktır.
 

Destek olarak 67,800, direnç olarak ise 70,400 takip edebiliriz.Endeksin güne 300 – 400 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.  

 
Aralık Vadeli Dolar Kontratı 
 

Euro bölgesindeki iyimser hava pariteyi tekrar güçlendirdi. Doların zayıflaması haliyle TL tarafına olumlu yansıdı.1,80 bölgesinden bir kez daha geri dönmüş gözüküyoruz. Önümüzdeki günlerde krizin ateşi bir miktar daha düşer ise euro güçlenmeye devam edecektir. Bu arada sanayi üretimi rakamlarının beklentilerden iyi açıklandığını hatırlatalım. Büyüme hedefleri ve iyimser beklentileri destekleyecek rakamlar uzun vadede TL’yi güçlendirecek nitelikte.Dolar /TL’de destek olarak 1,7680, direnç olarak 1,78 seviyeleri izlenebilir.Cuma günü piyasalar kapanırken 1,7740 seviyelerinde bıraktığımız dolar bu sabah bankalararası piyasada 1,77 ‘den işlem görüyor.  
 

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İçeride, Yurtdışı Piyasaların Olumlu Etkisi Vardı

Haftanın son işlem gününde, işlem hacminin oldukça düşük olduğunu gördük. Yurtdışı piyasalarda İtalya’nın kemer sıkma politikalarını içeren bütçe taslağını onaylaması...

Kapat