Turkish Yatırım: Kuyudaki Taş

Ekim Vadeli Endeks Kontrat

    

  

Önce Trichet, sonra satış, ardından Bernanke sonra yine satış ve nihayet Obama. Global piyasalar gün boyu önemli isimlerin ekonomik gidişat ile ilgili açıklamalarını takip etti.Bernanke sonrası eksilerini arttıran ABD endeksleri % 1 civarında eksilerle günü tamamladı.Obama’nın 450 milyar dolarlık paketinin ilk etkileri bu sabah vadelilerde hafif yukarı yönlü. İçeride dün ani alımlar gördük. Türkiye’nin notunun artacağına yönelik söylentiler gerek İMKB gerekse VOB’u hızla yukarı taşıdı.Gelinen noktada aşağı doğru kırılma noktalarında uzaklaştık ve piyasanın yukarı isteği yadsınamaz. VOB’da volatilite kısıtlı zamanlarda yüksek oluyor.Bu da pozisyonlar üzerine hızlı karar vermeyi gerektiriyor. Düşüş yönünde beklentilerde özellikle not arttırımı söylentileri varken dikkatli olunmalı. Destek olarak 68,500, direnç olarak 70000 takip edilebilir. Endeks kontratının güne 200 – 300 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.

 
Ekim Vadeli Dolar Kontratı
 

 

Parite tüm olumlu beklentilere ve endekslerdeki tepkilere rağmen 1,40 altında seyrederken sıkıntılıydı. Trichet’in açıklamaları ve Avrupa Merkez Bankasının faizleri değiştirmeme kararı sonrası 1,40 üzerinde kalamadı ve bu sabah 1,3890’lara kadar çekilmiş durumda. Dolar’ın TL karşısında bir miktar zayıfladığını görüyoruz. İç piyasa yurt dışında ne olursa olsun iyimser senaryoda olsa da , dolar yine de temkinli. Destek olarak 1,7620, direnç olarak ise 1,7730 günlük alımlarda izlenebilir.Bugün döviz kontratları güne bir miktar yükselişle başlayabilir.

Turkish Yatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
HSBC: Suya Sabuna Dokun(ma)..

Avrupa Merkez Bankasi’nin (AMB) politika faizlerinde degisiklige gitmedigi faiz toplantisi sonrasi konusan AMB Baskani Trichet’nin soylemleri bugun icin de EUR...

Kapat