Turkish Yatırım: Kurtarıcı IMF

IMF ‘nin yardımıyla krizin atlatılacağına yönelik umutlar ve beklentilerden iyi gelen tarım dışı istihdam rakamları ile yönünü yukarı çeviren endeksler İspanya’nın notunun düşeceğine dair söylentilerle hız kesti ve kazançlarının bir kısmını geri verdi.Bu hafta Geithner’ın Avrupa liderleri ile yapacağı görüşmelerden çıkacak haberler dikkatle takip edilecek.
  

Her ne kadar Morgan Stanley Cuma günü sabah saatlerinde Türkiye için önerisini ağırlık azalta indirmiş ardından Merrill Lynch 2012 büyüme beklentisini ‘0’ olarak belirlemiş olsa da İMKB geçen haftayı yurtdışındaki olumlu hava içinde yükselerek tamamladı.Bugün açıklanacak enflasyon rakamları önemli olacaktır.
  

Vob’da gün sonuna doğru gelen satış dalgasının 5-10 dk içinde bin puan yukarı tepki vermesi volatilitenin ne boyutlara geldiğini gösteriyor.65500 desteği üzerinden üst direnç bölgesi 69,400.Endekste kapanış seviyelerine yakın yatay bir açılış olmasını bekliyoruz.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
5 Aralık 2011 Forex Piyasası Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ EUR/USD paritesi geride bıraktığımız hafta sert yükseliş ve düşüşlerle kendinden söz ettirmiş ve kritik bir noktada haftalık kapanış...

Kapat