Turkish Yatırım: Kura Müdahele mi?

IMKB’de 62,500 seviyesini geçmek için hem güç almak hem de kar realizasyonu yaşamak gerekiyordu yaşadık. Çin ekonomisinde neler oluyor?, Petrol daha nereye kadar çıkar resesyonun yanında bir de enflasyon mu olacak? İçerde Şubat bütçesindeki açığa rağmen! TCMB’nin paraal gevşemeye yöneleceği ve bandın daraltılması için koşulların oluştuğunu açıklaması doların da ABD verileri ile desteklenmesi ile birlikte 1,8220’lere ve Faizlerin yeniden 9,60’a dayanması, bu arada sepet 2,12’lere ulaşmış Merkez Müdahele eder mi beklentileri oluşturulmaya çalışılması ile 61,500’e kadar geri çekildik ama 62,000 üzerinde kapatmayı başardık.

Yurtdışında ise Yunanistan kaynaklı sorunların kısa vadeli çözümü yardım paketleriydi. Dün Yunan parlamentosu onayladı. Baktılar PIMCO Yunanistan ve Portekiz yeni paketleri ihtiyaç duyacaklar açıklamasını sıklaştırmaya başladı hemen Bernanke “Ekonomi de zorda, işsizlikte yüksek, piyasanın istikrarı için gerekeni yapmaya hazırır, hem bu istikrar ABD’nin yanında AB piyasalarını kapsıyor AB zora girerse oraya’da destek “ veririz deyiverdi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Mahfi Eğilmez: Döviz ve Altın Rezervleri Ne İşe Yarar?

Dışticarette, günlük hayattadünya çapında alış verişte kullanılan ve herkes tarafından kabul gören paralararezerv para deniyor. Kâğıt para altın karşılığı olarak...

Kapat