Turkish Yatırım: Kokusu Çıkıyor

Aralık Vadeli Endeks Kontrat 
 

 

Yunanistan’ın borçlarının yarısının silinmesiyle kurtulan Avrupa’da bundan sonra ne olacak soruları çoğalınca endişeler tekrar borsalara satış getirdi.Amerikan endeksleri kapanışa doğru sert düşüşler gördü.Papandreu’nun mali yardımı referanduma götürme kararı da yeni belirsizlikleri beraberinde getiriyor. İMKB’de de haftaya iyi başlamadı .Dün yurtdışındaki olumsuz havaya kısmen güçlü durmaya çalışsak da satış ağır bastı. Avrupa krizinin yankıları gerek dünyada gerekse bizde bir süre daha devam edeceğe benziyor. Zaman zaman gelecek iyi haber ve açıklamalara tepki verip etkisi geçtikçe satışa dönen endeksler görebiliriz. Vob’da vade değişimi sonrasında daha gerçekçi hareketler bugün itibaren yaşanmaya başlayacaktır.Satış baskısı karşısında gün içi trade amaçlı tepkiler takip edilebilir.Ancak stoploss olarak 66,500 seviyesi izlenmeli.Kontratın güne 1000 puana yakın eksi başlamasını bekliyoruz.  
  

Aralık Vadeli Dolar Kontratı 
  

Endişelere paralel olarak parite 1,40 üzerinde duramayınca dolar da gerek Euro gerekse diğer para birimleri karşısında değer kazandı. Dolar /Tl gördüğü düşük seviyelerden tepkisini 1,7850 seviyelerine taşıyabilir.Bu bölgeler satım için uygun ilk seviyeler olacaktır. Global endişeler emtialarda da baskı yaratıyor, dolar güçlendikçe altın ve petrol geriliyor. Dolar/TL de destek olarak 1,7670, direnç olarak 1,7840 seviyeleri izlenebilir. Dün kapanış seviyelerimize göre bugün ilk rakamlar yukarıda, kontratların güne yükselişle başlamasını bekliyoruz.  
 

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
A.Savaş Akat: Euro’yu Kurtarma Paketi

Geçen hafta Londra’da yararlı bir konferansa katıldım. Konusu: Türkiye’nin 1980 sonrası neoliberal politikalar deneyimi. Düzenleyen: LSE’nin Çağdaş Türkiye Araştırmaları kürsüsü...

Kapat