Turkish Yatırım: İzindeyiz!

Aralık Vadeli Endeks Kontrat


  

Avrupa’da Yunanistan’ın ardından şimdi gözler İtalya’da.Berlusconi’nin seçimlerde aday olmayacağını açıklamasının ardından yükselen endeksler ardından gelecek belirsizlik ve borç endişeleri ile ciddi kayıplar yaşadı. İtalyan tahvillerinin faizlerindeki sert yükselişler Amerika’da hisse senetleri piyasalarında %3′leri aşan satışlar olarak yansıdı. İç piyasada ise tatil sonrası yurtdışı gelişmelere odaklı bir dengelemenme günü yaşanacaktır. Önceki hafta cuma günü yaşanılan olumsuz hava etkisi süreceğe benziyor. Vob’da 67,500 seviyesi’nin önemli destek olduğunu, bu seviye altında düşüş trendine yakın olduğumuzu tekrar belirtmekte fayda var. Yukarı hareketlerde direnç 68,400 olarak izlenebilir. Bu sabah endeksin 1000 puana yakın düşüşle başlamasını bekliyoruz.  
  

Aralık Vadeli Dolar Kontratı 
   

Euro bölgesindeki kriz paritenin 1,35 seviyelerine kadar gerilemesine neden oldu.Dolar gerek euro gerekse diğer para birimlerin karşısında değerlenmekte. Dolar/Tl’yi bayram tatili öncesi 1,7660 seviyelerinde bırakmıştık.Bu sabah bankalar arası ilk kotasyonlar 1,80 seviyelerine yakın. Direnç olarak 1,8060 , destek olarak 1,7910 günlük alım satımlarda izlenebilicek seviyeler. Önümüzdeki 2 gün döviz tarafını yönlendirecek gelişmeler yine Euro bölgesinden gelecek.  
 

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Van’ın Çilesi Bitmiyor

Yaklaşık iki hafta önce 7.2′lik depremin vurduğu Van’da dün gece 5.6′lık bir deprem meydana geldi. Depremde iki otel enkazındaki 23...

Kapat