Turkish Yatırım: İstihdam Gazı

Beklentilerin çok üstünde gelen tarım dışı istihdam rakamları ABD endekslerinin olumlu gidişatına yakıt oldu. Ekonomik iyileşme belirtilerini daha net göstermekte, bu parasal genişleme beklentilerinin önünce geçer ise fiyatların içindeki iyimserlik tersine dönebilir.
  

Yunanistan ile ilgili belirsizlik devam ediyor. İç piyasa Cuma günü boyunca yukarı iştahını korudu. Ancak kısmen de olsa bir miktar pozisiyonun kapandığını söyleyebiliriz. İyi gelen yurtdışı dataları satış fırsatı olarak kullanılmış olabilir.Piyasa güçlüyken dönüşten bahsetmeye dilimiz varmıyor ama sinsice mal çıkışı var ise beklide kısa vadeli zirveleri test ettik bile.
 

Vob neden düşmüyor, çünkü herkes düşüş için tetikte bekliyor.En ufak bir satış dalgasında herkes shortluyor, alım gelir gelmez hızla kapanmaya çalışıyor.Ne zaman düşer, artık bunu denemekten yorulduğumuzda düşeriz.Destek olarak 72,600 seviyesi, yukarı direnç ise 74,150 beklenebilir.Endeksin güne 200 – 300 düşüşle başlamasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Eti Yatırım: Kısa Vadeli Hedefler 62.500 ve 64.500

YF Menkul   IMKB – 100 Endeksi: 60.147 (günlük) İMKB-100 Endeksi, geçtiğimiz haftanın son iki gününde Ekim-2010 tarihi zirvesinden başlayan...

Kapat