Turkish Yatırım: Hedef Tamam

Amerika’da açıklanacak tarım dışı istihdam öncesi beklentilerin altında kalan işsizlik başvuruları datası endeksleri yükselişe yöneltse de gün içi gelen şirket karları karışık bir seyri beraberinde getirdi. Piyasanın iyimser yükselişi bir miktar yavaşladı.
 

İMKB’de ise bu soğuk kış günlerinde bahar havası devam ediyor.Her satışın ardından katı katına alışlar gecikmiyor. Yükselişe inanmayanlar yanılmaya devam ediyor.Teknik olarak endekslerde ve öncü hisselerde yorulma olabilir.Bu satış dalgalarının boylarını biraz uzun tutabilir.Haftanın son gününde özellikle kapanışa doğru bir satış çok şaşırtıcı olmaz.
 

Vob’un 73,500 altında kalması durumunda ilk alt hedef 72,200, daha aşağıda 71,500 beklenebilir.Direnç olarak ise 74,100 gözüküyor. Piyasa yükselişine bir miktar ara vermek isterse alt destekler kırılabilir.Gelen çekilmelerde pozisyon sayısının gidişatına göre dönüş ihtimali var mı değerlendireceğiz.Şimdilik zirve belirlemek için erken sayılır.Endeksin bugüne hafif satıcılı yatay bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Euro Yatırım: 75.000’e Kadar Yükselis Sürebilir

Çarsamba günü Euro bölgesindeki olumlu gelismelerin ardından sert yükselis gösteren endeks,dün ise kar satıslarına rağmen tekrar yükselis ile güne tamamladı....

Kapat