Turkish Yatırım: Güncellemeler Sonrası

Ekim Vadeli Endeks Kontrat
  

 

 

Avrupa’daki çözüm beklentilerinin yarattığı bahar havası Alman hükümet sözcüsü Seibert’in yaptığı ortaya çıkacak planın eksiksiz olmayacağı açıklamasıyla dağıldı. Amerika endeksleri günü % 2 civarında eksilerle kapattı.S&P kritik desteği 1200 ‘ün üstünde kalmayı başardı. İMKB dün haftaya alıcılı başlasa da açılış sonrası sürekli hissedilen bir satış baskısı mevcuttu. Yurt dışınının da artılarını geri verip eksi bölgeye geçmesiyle hızlandı ve günü en düşük seviyelerine yakın kapattı. Genel olarak trend sıkıntısı yaşanıyor. Kritik desteklere geri geldik. Orta vadeli trend oluşturma çabasını hangi yön kazanacak Avrupa’daki gelişmeler belirleyici olacaktır. Vob 72,000 altında 71,500 lere geriledi, ve bu seviyelerde destek bulmaya çalıştı. 71,200-400 bandı aşağı kırılırsa satışlar hızlanacaktır.Yukarı denemeler ise 72,500 direnç beklenebilir.Kontratın güne 200 – 300 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.  

 

Ekim Vadeli Dolar Kontratı 
 

TL’nin dolar karşısında kan kaybetmeye yeniden başlaması kuru 1,86 üzeri seviyelere taşıdı.Yapılan son ÖTV zamlarından sonra enflasyon beklentileri revize edilecek TL bu durumdan nasipleniyor.Daha önceki aşırı dolar talebinin dış ticaretteki dolar talebinden kaynaklandığından bahsetmiştik.Benzer durum yine karşımıza çıkabilir. Dolayısıyla dolarda 1,85 desteği üzerinde 1,90 rakamları tekrar hedef durumuna gelmiştir. Merkez Bankasının bu perşembe PPK toplantısı var, herhangi bir müdahale ya da faiz değişikliği genel olarak beklenmiyor. Ancak önümüzdeki 3 gün bu beklentileri değiştirebilir, ya da Merkez yine bir sürpriz yapmak isteyebilir.  

 
Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dalgalı seyir

IMKB100 için kötümser görüşümüz devam etmekle birlikte endekse göre daha iyi performans gösterecek hisseler olduğunu düşünüyoruz. Hissenin geçmiş performansının düşük...

Kapat