Turkish Yatırım: Global Resesyon ?

Ağustos Vadeli Endeks Kontrat
 

  

Dünyadaki ekonomik endişelerin yeniden alevlenmesiyle para, yönünü altına,nakite ve bonolara çevirdi.Amerika endeksleri sert düşüşlerle günü % 4′lere yakın eksilerde kapattı.Beklentilerden kötü gelen datalar da tuz biber oldu.
 

Avrupa tarafında Almanya’nın başı çektiği düşüş dün İMKB’yi de vurdu. Kayıplar % 5-6 lara varıyor. Şu an tüm dünya bardağın değil boş kısmını görmek, bardakta su bile olmadığını düşünüyor. Endişeler panik satışları beraberinde getiriyor.
 

Vob’da açılış sonrası yurt dışına paralel hızlanan satış destek bölgelerinin kırılmasına yol açtı. Gelecek tepkiler satış fırsatı olarak kullanılacaktır.Daha aşağılarda dip arayışı başlayabilir.Long pozisyonlarda dikkatli olunmalı. Destek olarak 61,200, direnç olarak 62,800 izlenebilir.Bugün endeksin güne 400 – 500 puan eksi başlamasını bekliyoruz.
 

Ağustos Vadeli Dolar Kontratı
 

  

Doların parite kaynaklı güçsüz kaldığından bahsetmiştik. Dünkü gelişmeler bu görüntüyü dağıttı.Zaman zaman tl güçlü kalmaya çalışsa da daha fazla direnemedi.Döviz bu ortamda yine tercih sebebi olacaktır. Destek olarak 1,7760 , direnç olarak ise 1,7920 seviyeleri takip edilebilir. Altındaki yeni zirve deneyişleri ve global resesyon endişeleri yatışmadan dolar/tl ‘de yönümüz yukarı gözüküyor.Döviz kontratlarının güne hafif yükselişle başlamasını bekliyoruz. 

Turkish Tatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
USD/CAD: Trading the Canadian Retail Sales Report

Retail spending in Canada is projected to increase another 0.5% in June after climbing 0.1% in the previous month, and...

Kapat