Turkish Yatırım: Geriye Dön! Marş Marş!

Aralık Vadeli Endeks Kontrat 
 

 

Yunanistan hükümetinin referandum kararından geri adım atması ve Avrupa Merkez Bankası’nın faizler çeyrek baz puan indirmesiyle endeksler tekrar olumlu hava yakaladı.Gündüz saatlerindeki karışık haber akışı Papandreu’nun istifa haberleri derken şimdilik ibre yine krizin aşıldığı yönünde. İMKB’de yurtdışındaki karışık seyirden nasibini aldı. Almanya’nın %2,5 eksilerden artı %2′lere tırmanmasıyla, kayıpları geri alıp yine bankalar öncülüğünde yükseldik. Önceki gün bankalarda güçlü alımın sezildiği ve ilk fırsatta yukarı yönelme çabası olacağından bahsetmiştik.Gelinen bu durumda eğer Yunanistan yeni bir sürpriz yapmaz ise endekste bir miktar daha yukarı hedeflenecektir. Vob’da 68,500 üzerinde 70.000 seviyeleri denenecektir.Gün içi gelecek satışlarda destek bulunursa alım fırsatı yaratabilir. Gerek iç gerekse dış piyasalar genel konjonktürün geleceği için iyimser olmak istiyor.Satış yönünde ısrarcı olmamakta fayda var.Bugün ki açılış beklentimiz 400 – 500 puan yukarı yönlü.
 

Aralık Vadeli Dolar Kontratı 
  

Dolar da sabah saatlerindeki görüntüsünden hava olumluya döndükçe uzaklaştı ve TL karşısında zayıfladı. Avrupa’daki karışık seyir paritedeki oynaklığı arttırmışken AMB’nın faiz indirme kararı sürpriz oldu. Aslında bu indirim Yunanistan sorunu olmasaydı gündemdeydi ancak bu ortamda bu adım beklenmiyordu. Avrupa bankalarının kredi maliyetlerini azaltıcı etkisi olumlu algılanıyor,tabi uzun vadede henüz büyüme riskleri göz ardı edilmiş durumda. Dolar/TL’de destek 1,7410, direnç ise 1,7650 seviyelerinde.Bugün Amerika’dan tarım dışı istihdam verisi bekleniyor. Saat farkı sebebiyle 14,30 da gelecek veri parite üzerinde etkili olacaktır.  

 
Turkish Yatıırm

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Güven Sak: Yerinizden Kalkmayın ve Kemerinizi Bağlı Tutun

Artık Avrupa’daki kriz nasıl seyrederse seyretsin Türkiye’yi her durumda aynı ölçüde olumsuz etkileyecek.    Uçak seyahati sırasında, türbülans başlarsa öyle...

Kapat