Turkish Yatırım: Fitch Yakışmadı

Avrupa’daki krizin ateşi dün Merkel’in açıklamaları ile yeniden alevlendi. Ortak bir Euro tahvilin başarısız olacağını söylemesi ve borçlanma ihalesine talep olmaması gerilimi arttırıyor.ABD önce beklentilere yakın gelen data akışı ardından da çıkmaza giren Avrupa endişesi ile düşmeye devam etti.
 

İç piyasada Fitch şoku yaşandı. Not arttırıma o kadar odaklanmış bir piyasa vardı ki haber düştüğünde alış geldi, ancak gerçek anlaşıldığında görünümün durağana düşürüldüğünü anlaşıldı.Bizi güçlü tutan bir hikaye zayıfladı ve ötelenmiş oldu.Geldiğimiz noktada biz artık yurtdışına daha bağımlı olacağız.
 

Vob’un kredi notu haberine reaksiyonu da sertti. Gün boyu gelen tüm alımlar satış fırsatı olarak kullanıldı.65bin bölgesinden başlayan düşüş trendi sağlıklı bir şekilde sürüyor.60bin altında rakamlar hedef gözükmekte.Alım ve tepki pozisyonlarında ısrarcı olmamakta fayda olacaktır. Endeksin güne 100 – 200 puan yükseliş başlamasını bekliyoruz.Açılış sonrası tekrar eksiye dönebiliriz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Atılım Murat: Hiper Enflasyon Korkusu

Avrupa Merkez Bankası(AMB) müdahale etmeli mi? Kriz gündeminin ilk maddesi bu. Öncelikle; Almanya’nın buna niçin destek vermediğini belirtelim. İkinci Dünya...

Kapat