Turkish Yatırım: Emme Basma Tulumba

 Aralık Vadeli Endeks Kontrat
 

 

Tüm dünya analistlerine, ekonomi yorumcularına spikerlerine ve piyasadaki yatırım danışmanlarına Avrupa borç krizi ile ilgili değişen beklentileri anlatmak kabak tadı verdi. Bir iyi bir kötü arasından gidip gelen haber akışında son durum yine olumsuz.ABD endeksleri kapanışa doğru sert bir şekilde satış yedi. Sebep Fitch’in ABD bankalarının bu durumdan olumsuz etkileneneceğini söylemesiydi. İç piyasa da bu oynaklıktan nasibini alıyor.Gün içi değişimler sıklaştı. Bu sıkışma hacimleri de zaman zaman azaltıyor. Avrupa ile ilgili kalıcı bir rahatlama oluşmadıkça bu baskı yaşanacaktır.Banka hisseleri dışında diğer öncü hisselerdeki hareketler nispeten daha sağlıklı olabilir. Vob’un 68,500 ‘ü bir kez daha geçemediğini söyleyebiliriz. Buranın altında tekrar yönümüz aşağı, ancak 67bin destek seviyesi.Dar marjlarda günlük alım satım bu sıralar daha makul olacaktır.Güne başlangıç beklentimiz 200 300 puan düşüş şeklindedir.Eksi açılış ardından artıya geçebiliriz.   
 

Aralık Vadeli Dolar Kontratı 
 

 

Dün seans saatlerinde paritenin 1,35′in üzerini denediğini, ancak tekrar altına geldiğini gözlemledik.Bu bölge altında 1,80 dolar /tl direnci yukarı yönlü denenecektir.Geri çekilmelerde destek 1,7860 seviyelerinde. İtalya ve Fransa’ya yönelik söylenti ve endişeler Euro’yu tekrar güçsüzleştiriyor. Gerek paritede gerekse dolar/tl’de bir yönde pozisyonda kalmak ertesi güne zar atmak gibi. O yüzden döviz kontratlarında da günlük hareketlerden yararlanmaya çalışmayı öneriyoruz.  

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: EUR/USD’da Yükselişler Satış Fırsatı…

EUR/USD ANALİZ Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Avrupa'daki krizin daha fazla yayılmasının ABD bankaları için risk oluşturacağını söylemesiyle ABD borsaları günü...

Kapat