Turkish Yatırım: Düzeltmenin Boyu

İyimser geçen gün sonunda gerek Avrupa endeksleri gerekse ABD endeksleri artılarını geri vererek yatay seviyelerden kapanış gerçekleştirdi. Tüketici güveninin ekonomik iyileşme beklentilerini karşılamaması olumlu gidişatı durdurdu.
 

İMKB’de yurtdışı piyasalarının yukarı yönelmesini satış ve düzeltme fırsatı olarak değerlendi.Başlarda makul görünen satış gün sonuna doğru dışarının da satışa dönmesiyle derinleşti. Satılan fazla kısım ilk sakin anda tepki olarak verilecektir. Henüz piyasanın aşağı döndüğünü söylemek için erken.
 

Vob’un 70,500 altında düşüşü hızlı gerçekleşti. Destek olarak 68,800 bölgesi yukarı tepki de ilk direnç ise yine 70,200 -400 aralığı olacaktır.Her iki yöne de alınan pozisyonlarda muhakkak stoploss seviyesi belirlemek gerekli.Endeksin güne 300 – 3400 puan düşerek başlamasını bekliyoruz.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
HSBC: Laf-i Guzaf..

Avrupa Birligi liderler zirvesinden cikan gorece olumlu kararlarla gune pozitif egilimli baslayan global piyasalarda, Yunanistan’in tahvil degisim programina iliskin belirsizliklerin...

Kapat