Turkish Yatırım: Dolar/TL Müseade Ederse İlk Hedef 71,750

Çin’in ihracatının tahminlerin altında gerçekleşmesinin ardından, cari açığımızdaki petrol kaynaklı artış hem IMKB’nin 58,500 desteğine yaklaşmasına hem de dolar/tl’nin 1,80’I test etmesine neden oldu.
 

 
Bu olumsuz bakan ve Cari açığımızdan korkan yabancılar için satım fırsatı oldu. Fed öncesi pozisyonda almak istemediler diğer taraftan çünkü iyi gelen veri QE3 yok demek.
 

Diğer taraftan Fed’in Nisan’da yapacağı FOMC toplantısı daha önemli çünkü Nisan toplantısı iki gün sürüyor ve Fed kritik adımları genelde iki günlük toplantılarda atıyor. Piyasalara geçen hafta sızdırılan QE-lite ( düşük kalorili niceliksel gevşeme) detaylarına yönelik beklentiler de Nisan’da yoğunlaşıyor.
 

Piyasalar Fed FOMC kararı öncesi ABD’den gelecek Şubat perakende satışların güçlü çıkacağı ve Çin’de munzam karşılıklarda indirim beklentisini satın alıyor.

 
Dün bir ara 70,800 stop-loss seviyesinin altına sarkmış olsa da bu seviyelerde katılımın azaldığı ve volatilitenin azalması yeniden 71,000 seviyesin üzerine atmamıza imkan verdi. Bugün ise 71,750 ara direncini kırmaya ve 72,500 seviyesini hedeflenmesini beklemekteyiz.
 
Açılış seviyemizin düne göre 300-400 puan yukarıdan olmasını beklemekteyiz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
TAV’da Büyük Patron Oldu

TAV Havalimanları’nın yüzde 38’ini, TAV Yatırım Holding’in de yüzde 49’unu 923 milyon dolara satın alan Aeroports de Paris Grubu Yönetim...

Kapat