Turkish Yatırım: Dibin Dibi Olur mu?

Amerika’nın şükran günü nedeniyle tatil olduğu günde ,gündemde Avrupa’daki gelişmeler var.Merkel ve Sarkozy’nin açıklamalarında yine kayda değer bir umut yok.Borcun ortaklaştırılmasına Merkel sıcak bakmıyor.Yakın ve koordineli çalışmaktan başka ortada sözü geçen yeni bir şey yok.
 

Dün İMKB’de satış paniğe dönüştü. Tepki için alıma geçenler, aldıklarını satmaya,pozisyonu olanlar destekler kırılınca kaçmaya çalışınca fiyatlar son dönemlerin diplerine geldi.Not arttırımı beklentisi uzaklaşınca, satışlar hemen yakınlaştı.
 

Vob’un 60bin altını hedeflediğinden bahsetmiştik ki dün bu gerçekleşti. Geldiğimiz seviyelerde ara tepkiler yaşanacaktır.Daha düşmez hissine kapılmamak da fayda var, yükselişler halen satış fırsatı olacaktır.Önümüzdeki günlere yönelik olumlu bir beklenti görünmüyor. Endeksin güne 200 – 300 puan düşüş ile başlamasını bekliyoruz.Açılış sonrası 60bin üzerine yönelebiliriz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 25 Kasım 2011 Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service, Euro Bölgesi'nin en borçlu doğulu üyesi Macaristan'ın kredi notunu, kabinenin güveni...

Kapat