Turkish Yatırım: Çoktan Kurtarılmış

Yunanistan’ın temerrüde düşüp düşmeyeceği belirsizlik olarak önümüzde durup dururken, dün yapılan 6 aylık ihalelerdeki borçlanma faizi Türkiye’den hala çok düşük.Avrupa’daki batık bir ülke bile hala bizden daha ucuza borç bulabiliyorsa kurtarılmaması için hiçbir neden yok.Bu umutlarla endeksler eksiden artılara geçerek kapanış yaptı.
 

İMKB’de yurtdışına ters hareket gün boyu devam etti. Dışarıya gelen satış süresince yukarı devam etme çabası yaşadık.Ne zaman ki yurt dışı alışa döndü işte o zaman kapanışa yakın İMKB ve VOB bir miktar satış yedi. İçeride gücümüzü hala koruyoruz.Realize edilecek iyi bir haber olmadıkça yükselme iştahı sürecektir.

 

Vob’un 74,500 bölgesi altında aşağı baskı altında kalması muhtemel olabilir. İyimser bir açılış ile bu seviye üzerinde kalırsak yukarı hedef 75,600 olabilir.Açık pozisyon sayısı gün içi çok değişken bir hal aldı.Bu gün içi kararsız yatırımcıların iki yöne sık pozisyon değiştirdiğini gösteriyor.Endeksin bugüne 300 – 400 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.  

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Asya Borsaları Değer Kazandı

Asya’da borsalar Yunanistan’ın   borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda anlaşmaya yaklaşıldığı   emarelerinden ötürü değer kazandı.             Japonya’da Tokyo Borsası’nda Nikkei 225...

Kapat