Turkish Yatırım: Çin’den Destek


 

Perşembe günü tekrar başlayan iyimser havanın devamı haftanın son gününde de kendini gösterdi.ABD endeksleri yien Avrupa krizine ve Yunanistan’a yönelik iyimser beklentilerle başladığı günü artılarını muhafaza ederek kapandı.Çin’in zorunlu karşılık oranlarını indirmesi ise bu sabah vadeli endeksleri artıya taşıdı. 

 
Bizde piyasanın gidişatı hala yükselişle ilgili bir sorunun olmadığı, devamının geleceği yönünde.Yükseklik korkusu piyasa iştirakçilerini çekimser kalmasına sebep oluyor. Düşüşe odaklı bir bakış açısından çıkmak zor olsa da , piyasaya açık yapmaktan kaçınmak gerekli zira piyasa artarken gücünün büyük kısmını buradan alıyor.

 
Vob’un hedef bölgesi 74,200 – 400 aralığına geldik. Bu bölge üzerinde kalamaz isek satış baskısı olabilir. Alt desteğimiz 72,500.Üst bölgede zirve kırma ihtimali hala önümüzde.Trend içindeki düzeltmelerde destekler çalışıyor. Endeksin güne 300 – 400 puan yükselişle başlamasını bekliyoruz.  

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yunanistan 2. Yardım Paketini Alabilecek mi?

EUR/USD ANALİZ Euro Bölgesi ekonomi ve maliye bakanları Yunanistan'a 130 milyar Euro’luk ikinci kurtarma paketini onaylamak için yarın Brüksel'de toplanacak....

Kapat