Turkish Yatırım: Çıkamayan Borsa

Yeni yıl beklentisi, yıl sonu rallisi derken dün Euro’nun 15 ayın en düşük seviyelerine gerilemesiyle, Avrupa ve ABD borsaları satış tarafına yılbaşı gelmeden geçti.Hedge fonların Sterlin satışı ile başlayan, ardından Euro ile devam eden işlemleri pariteyi 1,30’un altına taşıdı.Avrupa bölgesinde 2012’de işlerin pek de iyi olacağı beklenmiyor.
 

İMKB’de seans sonuna doğru yurtdışındaki bu satışa ayak uydurarak artılarını geri verdi.Piyasalarda satış baskısı olduğundan ve hacimsiz yukarı hareketler yaşandığından bahsetmiştik.Özellikle yeni yılın ilk ayları sıkıntılı olacağa benziyor.Ara tepkiler satış için kullanılabilir.
  

Vob’da 63,000 bölgesi aşağı kırıldı.Gelecek tepkilerde ilk direnç 61,800 seviyeleri.Aşağıda destek olarak 60,500 seviyesi beklenebilir.61,800 altında satış pozisyonlarında sıkıntı yok.Endeksin güne kapanış seviyelerine yakın açılmasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kara Bulutlar Olsa da Gökyüzü Mavi

Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, “2012 belirsizliklerle dolu olsa da ikinci yarıda durum düzelir” diye konuştu.   Halk Bankası...

Kapat