Turkish Yatırım: Çarşambaya Az Kaldı

Ekim Vadeli Endeks Kontrat
  

 

Avrupa liderlerinin sorunun üstesinden geleceği beklentisi ve iyi gelen şirket bilançoları ile haftaya olumlu başlayan yurtdışı endekslerin kapanışları da gün yüksek seviyelerine yakın gerçekleşti.Özellikle Caterpillar’ın iyi gelen bilançosu Nasdaq’ı % 2′lerin üzerine taşıdı.
 

İMKB’de ise dün banka hisseleri aşırı satış baskısı altından kalkmaya çalıştı. Gün boyunca gelen satışlar artık gelenek haline gelen gün sonu rallileriyle toplarlandı. Faizdeki hareketlilik bankaların uyguladı kredi faizlerine de yansımaya başladı. Halen banka hisselerine alternatif diğer sektörler izlenmeli.
 

Vob güne yukarı ama zayıf başladıktan sonra endeksin düşüşüne katıldı.Gün içi düşük seviyelerden dönüş çabaları başlarda güçsüz kalsa da gün sonu gelen alımlar yine kısa pozisyonları kapattırarak güçlendi.Özellikle vade sonunun yaklaştığı bugünlerde günlük alım satımlar dışında ısrarcı olmamak daha faydalı. Destek olarak 67,200 direnç olarak ise 68,500 izlenebilir.Endeksin güne dünkü kapanış seviyelerine yakın açılmasını bekliyoruz. 
 

Ekim Vadeli Dolar Kontratı 


Dün doların elinden tutan yoktu. Merkez bankası başkanı Başçı’nın çarşamba günü TL’yi güçlendirmek ve alınacak önlem ve politikalar ile ilgili açıklama yapacağının açıklanmasının ardından dolar /tl hızla aşağı yöneldi.Merkez Bankası’nın Avrupa liderleri gibi çarşambaya gün vermesi de gerçekten ilginç.
 
Yarın önemli bir gün olacağa benziyor. Teknik anlamda destek olarak 1,80’i , yukarı yönelmelerde direnç olarak ise 1,82300 seviyelerini izleyebiliriz.Dolar kontratları güne bu sabahki genel görünüme göre aynı seviyelerden başlayacağa benziyor.  
 

Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yaman Törüner: Hiç Yaşamamışlardan Dersler

“Yunan’dan hediye alırken bile dikkat et” sözü Truva Atı’nın Truvalılara Yunanlıların bir hediyesi olmasından kaynaklanıyor. “Pandora’nın Kutusu” deyişi de ilk...

Kapat