Turkish Yatırım: Beklenti Bitti

Nihayet Yunanistan’ın yardım paketi yeni kemer sıkma önlemleri karşılığında serbest bırakıldı.Anlaşmanın sağlanacağını söylemiştik ki önemli olan temerrütten kurtarılması değil sonrasında neler olacağı.Kurtuluş beklentisini alan piyasalar gerçekleşmeyi satmak isteyecektir.
 
Bizde yurtdışının Yunan haberiyle iyimser olduğu anlarda çoktan satışa geçilmişti zira düşmek için iyi bir habere ihtiyacımız oluğundan bir süredir bahsediyoruz.Bundan sonra yönümüzü belirleyecek yeni bir beklenti var mı buna bakıcağız.Destekler test edilir kırılırsa piyasaların rengi aşağı doğru değişebilir.

 
Vob’un 71,500 seviyesi bir süredir yaşanılan yükselişin son kalesi olabilir.Buranın altında kapanışlarda sıkıntı büyür. Yukarı doğru ilk direnç 73,825.Kontratın açık pozisyon sayısı hala güçlü.Eğer piyasa satışa döner ve pozisyonlar azalırsa aşağı dönüş senaryosu gerçekleşebilir.Endeksin bugüne 100 – 200 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Şirket Haberleri

OZKGY Daha önce yürütülmesinin durdurulmasına karar verilen şirketimiz hisse senetlerinin halka arzına ilişkin Kurul Kararının yürütmesinin durdurulması isteminin reddine karar...

Kapat