Turkish Yatırım: Başımız Sağolsun

Ekim Vadeli Endeks Kontrat
 

 

Sarkozy Merkel görüşmesinden elle tutulur bir sonuç çıkmayınca, EFSF’de fon tutarının artacağına yönelik beklentiler sonlanmışa benziyor. Amerikan endeksleri de bu belirsizlik ve açıklanan BEJ kitap sonrası ekonomik gelişmelere yönelik karamsarlıkla eksilerini arttırdı. Bu sabah vadeliler de aşağı yönlü. İMKB ise dün olumlu yurtdışı endekslerine rağmen sert düşüşler yaşadı. Güne olumlu başlasak da negatif ayrışıp eksilerini arttırdı. Bu sefer destek bölgeleri tehdit altında. Eğer bu seviyelerden aşağı yönlü uzaklaşılırsa orta vadeli bir düşüş trendi bizi bekliyor olacaktır. VOB’un 72,500 hedeflerinden dönüşü de sert oldu. Önce 71 bin ardından 70 bin seviyelerine kadar düştük. 70 bin seviyesi tutmaz ise daha aşağıda destek olarak 68,500′lerden bahsedilebilir. Kontratların güne 400 – 600 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.  
 

Ekim Vadeli Dolar Kontratı 
 

Merkez bankasının önceki günkü müdahalesi sonrası dün de 1 milyar 350 milyon dolarlık satım ihalesi açması sonucu karşılanan miktar 750 milyon dolar oldu. Ancak doların daha aşağı çekilme iştahı pek yok. Bugün PPK toplantısından faizler ile ilgili bir hamle gelecek mi takip edilecek. Destek olarak 1,8760 direnç olarak ise 1,8630 seviyeleri izlenebilir. Dün kapanışlarda bıraktığımız seviyelere göre bankalar arası ilk rakamlar bu sabah bir miktar yukarıda. Kontratların güne alıcılı başlamasını bekliyoruz.

Turkish Yatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yükselişe hazırlık

IMKB100 için kötümser görüşümüz devam etmekle birlikte pozitif performans gösterecek hisseler olduğunu düşünüyoruz. Hissenin geçmiş performansının düşük kalmasını seçim için...

Kapat