Turkish Yatırım: Aynı Nakarat

Ekim Vadeli Endeks Kontrat   
   

      

Amerika’da hafta yine büyüme endişelerinin gölgesinde kayıplarla kapandı.Gerek Avrupa’daki borç sorunu gerekse Amerika’nın ekonomik gidişatı endeksleri % 2,5 ‘lara varan eksilere sürükledi.Dow jones 11binin altında kapanış gerçekleştirdi.
  

İMKB’de ise sert kayıpların ardından hızla toparlanma yaşamıştık. Önce dışarıdaki olumsuz havaya uyum sağlandı ardından olumlu ayrışarak kapanışlar yatay gerçekleşti. Piyasanın volatil hareketleri karar vermeyi güçleştiriyor. Doğru yönde ve pozisyonda olunsa da kısa süre işin rengi değişebiliryor.Bu yüzden gün içi al satlara yönelmeli ve karlar realize edilmeli.
  

Vob’da gün düşük ile yüksek seviye arasındaki makas bir hayli yüksek.Daha doğrusu tam herşey bitti derken gelen alımlar tüm satış pozisyonu sahiplerini mecburen alıma itiyor ve dönüşler panikle ve hızlı gerçekleşiyor. Destek olarak 71,500 direnç olarak 74,200 izlenebilir.Karı realize etmek ve ani dönüşlere hazırlıklı olmak yine önem kazanmış durumda.Endeksin bugüne 400 – 600 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.  
 

Ekim Vadeli Dolar Kontratı 
  

  
Dolar’ın yeni tarihi zirveleri devam diyor. 1,80 seviyelerinde dip oluşumu oldu diyebiliriz. Geri çekilmeler kısıtlı kalıyor ve talep hala güçlü.Dolayısıyla düşüşe yönelik alınan pozisyonlarda dikkat edilmeli. Destek olarak 1,8450 direnç olarak ise 1,8660 takip edilebilir. Bu sabah bankalar arası kotasyonlar 1,8640 – 1,8670′larda. yurtdışındaki olumsuz hava açılışta gerek endeks gerekse dolar tarafına yansayacaktır. Dolar kontratları haftaya yukarı yönlü açılarak başlayacaktır.
  

Turkish Yatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Lider Forex​: Altında 1645 Direnci Kritik…

EUR/USD ANALİZ   Ekonomik verilerin küresel büyümenin yavaşladığına işaret etmesi ile Yunanistan’ın temerrüde düşme riskine karşı Avrupalı yetkililerin toplantıya hazırlanmalarının...

Kapat