Turkish Yatırım: Avrupa Rüyası

Ekim Vadeli Endeks Kontrat
  


  

Avrupa’nın kurtulacağı ümidi Amerikan endekslerine ralli yaptırdı. Merkel ve Sarkozy’nin görüşmesinden bankaların desteklenmesi için gereken yapılacak açıklaması ve henüz ayrıntılarını bilmediğimiz plan umutları yeşertti.Piyasalar bu bahar havasına ayrıntılar gelince devam edebilecek mi yakında göreceğiz.
 

İMKB ‘de ise yurtdışındaki olumlu havaya katılmada biraz isteksizdi.. Gün boyu hacimsiz ve tutuk seyreden endeks, kapanışa doğru yine bankalar öncülüğünde hızlanarak artılarını arttırdı. Geçen hafta test edilen seviyelerin kısa vadeli dip seviyeler olma ihtimalinden dün bahsetmiştik.Gün içi yukarı denemelerde ara satışlar görülebiliiz. Direnç bölgelerinde satış düşünülebilir.
 

Vob 71bin seviyelerini geçmekte zorlansa da son yarım saatteki alışlarla kapanışını gün yüksek seviyelerden yaptı. 72,500 ilk hedef olarak hala önümüzde, daha yukarısı için şimdilik beklemede kalınabilir. Hacimin göreceli olarak düşmesi ve ardından sert hareketlere dikkat etmek gerekli. Destek olarak 70,500, direnç olarak 72,200 seviyesi izlenebilir.Endeksin güne 300 – 400 puan yukarı başlamasını bekliyoruz.    

   
Ekim Vadeli Dolar Kontratı 

   

Geçen haftanın yıldızı dolar gündemden ağır ağır çekiliyor. Oynaklığın azalması biraz da dün Amerikan piyasalarının kapalı olması ve Merkez Bankası’nın bu sebeble satım ihalesi açmamasından kaynaklandı.Bugün için iyimser ortamdaki ihale rakamları yine takip edilecek.
  

Destek olarak 1,8220 direnç olarak 1,8360 seviyeleri belirlenebilir. Paritenin olumlu etkisi Dolar / TLüzerinde etkili olacaktır.Dün endeks kapanış saatlerinde Dolar / TL 1,83 seviyelerindeydi, bu sabaj bankalararası kotasyonlar yine aynı seviyeyelerde seyrediyor.Kontratların dünkü kapanış seviyelerine yakın açılmasını bekliyoruz.  
 
Trurkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Nuri Sevgen: Ortada Düğün Yok Ama Piyasaların Oynaması Var

Avrupa’da borç sorununun çözümü ve bankacılık sekötörüne destek konusunda Pazar günü Merkel ile Sarkozy’nin yaptığı toplantıda anlaşmaya vardıkları haberi ile...

Kapat