Turkish Yatırım: Avrupa Avrupa!

Ekim Vadeli Endeks Kontrat

   

  
Güne beklentilerden iyi gelen ISM endeksi ile başlayan ardından Avrupa’daki borç krizi etkisinde olan ABD borsaları kapanışa doğru hızla tepki verse de tüm eksilerini geri alamadı.Tüm dünya Avrupa’dan yeni bir umut ışığı bekliyor.Liderlerin ve ekonomistlerin açıklamaları ise hiç iç açıcı değil. İç piyasa sabah saatlerinde Morgan Stanley’in Türkiye’ye al önerisinde bulunduğu raporuyla hareketlendi, Avrupa’ya rağmen tutunma çabası hala devam ediyor. Tüm gün boyunca satışların karşılandığını ve yukarı hareket için pozisyon alındığı görüntüsü hakimdi. Vob’da 66.000 üzerinde yeni bir yukarı dalganın oluşacağından bahsetmiştik.Yeni hedef 70.000 seviyeleri olabilir.Düşüşe yönelik pozisyonlarda ısrar etmemek gerekli. Bugün için destek olarak 67,400 , direnç olarak 68,300 takip edilebilir.Kontratın güne yaklaşık 1000 puanın üzerinde yükselişle açılmasını bekliyoruz.

 

Ekim Vadeli Dolar Kontratı
  

   

Doların seyri de parite etkisinde. Avrupa’daki sıkıntı çözülmedikçe Euro dolar karşısında zayıf kalacaktır.Güçlü dolar iç piyasada da benzer yönde hareket ediyor. Gerek Avrupa gerekse Amerika’da ki ekonomik sıkıntılar bu gücü besliyor.Altının yeniden yönünü yukarı çevirmesi de bu durumu teyit eder nitelikte. Destek olarak 1,7450, yukarı hareketlerde ise 1,7620 direnç seviyeleri günlük alım satımlar için takip edilebilir. Bu sabah açılışta döviz kontratlarının bir miktar düşüşle başlaması olası.  

  

Turkish Yatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İntegral Menkul: Piyasalara Morgan Stanley Desteği

Haftanın ikinci işlem gününde, Morgan Stanley’in Türkiye için  tavsiyesini “equalweight”ten “overweight”e yükseltmesinin ardından alışların hızlandığını gördük. Özellikle bankacılık sektöründe yoğunlaşan...

Kapat