Turkish Yatırım: 74,500 Destek Olursa

Çin ve AB PMI’larının düşük gelmeye devam etmesi petrol’daki volatilite ile birleşince resesyon sesleri daha yüksek söylenmeye başlandı. Üstelik Çin halen parasal gevşeme sinyali de vermedi . Böyle olunca Asya ve AB’deli borsalar 2012 yılının en yüksek kayıplarını geçen hafta kaydetti. Petrol fiyatlarındaki ve dolar endeksindeki artış parasal gevşemeyi geciktirince realizasyonlarda beraberinde geliyor. 

 
Önce TCMB. Para politikasında kur sepetine göre davranışlar sergileyen TCMB’den beklenti çok ama. Munzam karşılıklarında değişim yaparsa kısmi de olsa fonlamalar aşağı çekilecek. TL yükümlülüklerdeki döviz ve altın tutma oranlarının artması da fonlama ihtiyacının azalmasına neden olacak. 
 

73,500 desteğini test eden Endesk kontratın 74,500 direncini kırıp burayı destek yapması halinde 76,500 beklentimiz devam edecektir. 

 

Fakat 73,500 seviyesinin kırılması 72,500’lere doğru salınıma fırsat verecektir.  Endeks kontratın güne 350-400 puan yukarıdan başlamasını ( 74,500 üstünde) beklemekteyiz.

 

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yaman Törüner: Bağımsız ve Üst Düzey Yöneticiler Krizde Rol Oynadı

Dünyayı sarsan global ekonomik krizi yıllar önce öngören kriz kahini Nouriel Roubini’nin “Crisis Economics” adlı kitabı “Kriz Ekonomisi” adı altında...

Kapat