Turkish Yatırım: 74.500′ü Destek Yapmak İçin

Bugünkü AB maliye bakanları toplantısına bakarsak Almanya’nın yan yoldan ana yola girmesi ile ESM+EFSF+Katkı toplamada 940 milyar euroluk ile birlikte Yangın duvarı büyüklüğü ile birlikte IMF’in de katkılarıyla süreç tamamlanır, tamamlanmasına daa İspanya, İtalya, Portekiz, Yunanistandaki halk bu kemer sıkma, kolay işten çıkarmalara sandıkta nasıl cevap verir işte esas sorun burada..  

 
Yunanistan’da Koalisyonun 3 partili olma ihtimali artarken, İspanya’da işsizlik ve grevler yayılırken, Portekiz’de ikinci kredi dilimi pazarlığı konuşulurken, gelirler azalır ve giderler azalırken, nasıl bu borç düşer ? nasıl bu borç çevrilir ? nasıl 2012 tahminleri yeniden borçlulukta yukarı büyümede aşağı çevrilmez.  
 

Yurtiçinde de dış ticaret verisi var 6,52 milyar dolarlık açık bekleniyor, üstü bozar altı petrolünde düşmesi ile birlikte güne destek verir.  

 
73,500 desteğinden dönen Endesk kontratın 74,500 direncini kırıp burayı destek yapmaya çalıştığını fakat bunu gerçekleştiremediğini görmekteyiz.  
 

Yurtdışından gelen petrol kaynaklı olumlu hava Bugünkü AB maliye bakanlarını toplantısının etkisi ve beklentiler dahilinde gelen dış ticaret verileri Endeks kontratın 74,500’ü yeniden taban yapma çabası içine girmesini ve güne 300-350 puan yukarıdan başlamasını beklemekteyiz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Güven Sak: Türkiye’nin Doğusu Çıkmaz Sokaktır

Türkiye, Avrupa ekonomisinin bir parçasıdır. Üretim altyapımızın daha sofistike hale gelmesinin tek nedeni Avrupa pazarıdır.   Gümrük Birliği, Türkiye için...

Kapat