Turkish Yatırıım: Paket Tamam


 

Yunanistan’a yönelik beklentilerin ön planda olduğu, ABD endekslerinin tatil olduğu haftanın ilk gününde genel olarak vadeli endekslerdeki hareketler Avrupa piyasalarına yön verdi. Avrupa maliye bakanları geç saatlere kadar yaptıkları görüşme sonucu 130 milyar euroluk kurtarma paketi üzerinde anlaştılar.
 

Yurt dışıyla paralel İMKB’de de olumlu gidişat sürtmekte, geri çekilmelerde destekler çalışıyor ve satışlar halen düzeltmeden öteye gitmiyor. Bu durumu gerek döviz paketi gerekse bono taraf teyit etmekte. Yeni alım yapmakta zorlananlar gelen satışlarda piyasaya katılmayı tercih edebilirler.
 

Vob’da takip edeceğimiz önemli seviye 74,500. Bu seviye üzerinde kapatmamız yükseliş iştahının süreceğine işaret olacaktır. Altına sarkmalarda yurtdışı paralel satış baskısında alt destekler 72,500 hedeflenebilir. Endeksin güne yatay bir başlangıç başlamasını bekliyoruz.  

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
A.Savaş Akat: Euro Krizi ve Küresel Ekonominin Geleceği

Dünya nefesini tuttu, Euro Bölgesi maliye bakanları toplantısının sonuçlanmasını bekliyor. Sabah Avrupa borsaları yükselişle açıldı. Anlaşılan mali piyasalar kararın olumlu...

Kapat