Türk ilaç devi ABD`lilere satıldı

Türkiye`nin en eski ilaç firmalarından Mustafa Nevzat İlaç Sanayi Anonim şirketinin % 100 hissesini dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden ABD`li Amgen satın aldı.

Bloomberght`nin haberine göre; 1923’te Üsküdar, İhsaniye’de Mustafa Nevzat Laboratuarı adı altında kurulan firma yakın zamana kadar satın alma görüşmelerini sürdürüyordu. Nasdaq’da işlem gören ABD merkezli Amgen`in ise dünya genelinde 17.000 çalışanı bulunuyor. Amgen Türkiye`deki faaliyetlerine 2005 yılında ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında dağıtılmasıyla başlamış, 2010 yılında Amgen İlaç Tic. Ltd. Şti. olarak İstanbul`da merkez ofisini açmıştı.

PİYASALARDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Firmanın biyoteknolojik ilaç üretimi ile ilgili Türkiye`de büyük bir yatırıma hazırlandığı da açıklandı. Şirketten satış ile ilgili değer açıklaması yapılmasa da toplam değerinin 800 milyon doları bulabileceği belirtiliyor.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
GCM Forex: FED Toplantısı Sonucuna Dikkat…

EUR/USD ANALİZ Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, risklerin şimdi "geniş anlamda dengeli" olduğunu kaydederek, enflasyon görünümüne yönelik tonunu...

Kapat