Türk bankalarına Moody´s şoku

Moody`s, 13 Türk finansal kurumunun kredi notlarını, buandnbsp;kuruluşların tekbaşına ayakta kalma kredi değerlendirmelerinin hali hazırda Türkiye`nin kredi notunun üzerinde olmaları nedeniyle olası bir indirim için izlemeye aldığını duyurdu.

The Lira

Moodys`in bu açıklaması global olarak ülke ve finansal kuruluş kredi profilleri arasındaki bağlantının yenidenandnbsp; değerlendirilmesini yansıtıyor.andnbsp;

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

DÖVİZ KURLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Moody`s açıklamasında 12 Türk finansal kuruluşun tekbaşına ayakta kalma Banka Finansal Güç notlarının hali hazırda ülke konunun üzerinde olduğunu ve bu notların olası bir indirim için izlemeye alındığını belirtti.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Moody`s ayrıca 9 bankanını GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notlarını da olası bir indirim için izlemeye aldı. 7 bankanın GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notları daha önce izlemeye alınmıştı. 2 bankanın GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notlarında gözden geçirme uzatıldı.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Moody`s 3 bankanın GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notlarını Baa3 olarak teyit etti.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Moody`s tarafından notları izlemeye alınan bankalar şöyle,
Akbank: Baa1/Prime-2 olan GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Anadolu Bank: Ba1 olan GLC mevduat notu ve D+ olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Denizbank: Baa2/Prime-2 GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

TEB: Baa2/Prime-2 GLC mevduat notu ve D+ olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Garanti Bankası: Baa1/Prime-2 olan GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notlarıetkilenmedi.

Halkbank: Baa3/Prime-3andnbsp; GLC mevduat notu ve D+ olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

İş Bankası: Baa2/Prime-2 GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notlarıetkilenmedi.

TSKB: Baa2/Prime-2 olan yerel para cinsinden ihraççı ve D+ olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Vakıfbank: Baa3/Prime-3 olan GLC mevduat notunu teyit etti, D+ olan finansal güç notunu olası bir indirim için izlemeye aldı.

YKB: D+ olan finansal güç notunu olasi bir indirim için izlemeye aldı. Baa2/Prime-2 olan GLC mevduat notundaki gözden geçirme uzatıldı.
andnbsp;
FİNANSBANK VE FİNANSLEASİNG`İN KREDİ NOTLARINI OLASI BİR İNDİRİM İÇİN İZLEMEYE ALDI

Moody`s Investors Service, Finansbank`ın C- olan banka finansal güç notunu, Türkiye`nin Ba2 olan kredi notunun üzerinde Baa2 seviyesinde bir notu ifade etmesi nedeniyle olası bir indirim için izlemeye aldığını duyurdu.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Moody`s yaptığı açıklamada gözden geçirmenin Finansbank ile ana hissedarı NBG arasındaki ilişkiye yönelik değelendirmeyi de yansıtacağını belirtti.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Moody`s Finansbank7ın Baa2/Prime-2 olan GLC mevduat ve Ba1 olan yabancı para cinsinden kıdemli teminatsız borç notunu da olası bir indirim için izlemeye aldı. Ba3 olan yabancı para cinsinden mevduat notu ise etkilenmedi.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Moody`s ayrıca Finans Finansal Kiralama`nın (FinansLeasing) Ba1 olan yabancı para cinsinden kredi notunu da olası bir indirim için izlemeye aldı.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Riskli binaları biz yıkacağız!

Erdoğan Bayraktar, “Riskli alanlardaki binaları vatandaş kendi yıkmazsa biz yıkacağız” dedi.Turan YILMAZ/HürriyetBayraktar, kentsel dönüşüm tasarısının Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde, kentsel...

Kapat