Toplantı Sonrası Piyasalardaki Son Durum ( 27.08.2011 – 01:58)

Bernanke’nin toplantı sonrası yapmış olduğu açıklamalardan sonra ABD borsalarında sert satışlar yaşanırken haberin etkisinin geçmesi ile ABD borsaları kayıplarını telafi etti. Dow Jones Endeksi 10900 seviyesine kadar gerilese de tekrar toparlandı ve haftayı 11285 seviyesinde kapattı. EUR/USD paritesi 1,4328 seviyesie kadar düşse de ABD borsalarının yükselmesi nedeniyle 1,4500 seviyesine kadar yükseldi ve haftalık kapanışı bu seviyede gerçekleştirdi. En çok merak edilen ise Altın fiyatlarında düşüşlerin devam edeceğimiydi. Gelen açıklamalar sonrasında kısmi bir geri çekilme gerçekleşen sarı maden ise günü yükselişlerle tamamladı ve haftayı 1827 seviyesinde kapattı.
Bütün bu gelişmelerle birlikte EUR/USD ve Altın fiyatlarının önümüzdeki hafta da yükselişlerine devam etmesi beklenmektedir. Özellikle bu iki enstrmanda yaşanılan satışların tepki satışlarından ibaret olduğu ve uzun vade için yükselişlerin devam edeceğini söyleyebiliriz. Belirli seviyeler arasında bant hareketi gerçekleştiren EUR/USD paritesi eğer 1,4535 seviyesini geçebilirse 1,47 ve 1,49 seviyelerinin test edilmesi kuvvetleşecektir. Altın ise 1703 desteğinden aldığı güçle yükselişine devam etti. Yaşanılan geri çekilmelerin tepki satışları olduğunu sarı madenin bugün yaşanılan yükselişlerden dolayı net anlayabiliriz. Altın için de yaşanılan bu geri çekilmelerden sonra tekrar yükselişlerin devam etmesini ve 1913 dolar seviyesine kadar tekrar yükselmesi bekliyoruz.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dollar: Just How Market Moving will the Jackson Hole Event Be?

In the calm before major fundamental releases, investors usually retrench and fortify themselves for volatility – much like in the...

Kapat