THY Avrupa`nın en hızlısı çıktı

THY Genel Müdürü Kotil, “THY, Avrupa`nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi“ dedi

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, THY`nin Avrupa`nın en iyi üçüncü havayolu şirketi olduğunu belirterek, Avrupa`nın en hızlı büyüyen havayolu şirketinin de THY olduğunu vurguladı.

Kotil, Almanya`nın Köln kentindeki Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Merkezinde yaptığı sunumda THY hakkında bilgiler verdi. THY`nin Avrupa`nın en iyi üçüncü havayolu şirketi olduğunu vurgulayan Kotil, Avrupa`nın en hızlı büyüyen havayolu şirketinin de THY olduğunu kaydetti.

Dünyada 4 yıldızlı sayılı havayolu şirketlerinden birisi olan THY`nin, 178 uçaklı en genç filoya sahip olduğunu belirten Kotil hedeflerinin dünyanın en iyi 10 havayolundan birisi konumuna gelmek olduğunu kaydetti.

2012`de 38 milyon yolcu sayısına ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Kotil, bu amaçla 3 yıl içinde 55 uçak siparişlerinin daha olduğunu ifade etti.

THY Genel Müdürü Kotil yapılan bir araştırma sonucuna göre, konumu nedeni ile dünyanın en iyi havayolları merkezinin İstanbul olduğuna işaret ederek, “2011 yılı sonu itibarı ile 218 destinasyon vardı. 2005-2006 yılında 24, 2010-2011 yılında 21 yeni destinasyon eklenmişti. 2012`de hedefimiz en az 18 yeni destinasyon eklemek“ diye konuştu.

THY`nin, dünyanın her ülkesine uçmayı hedeflediğini de anlatan Kotil, “Afrika`da en büyük oyuncu olmak istiyoruz. Afrika`daki 18 destinasyonumuza bu yıl 8 destinasyon daha eklemek istiyoruz. Afrika, Türkiye ve THY için çok önemli bir yer. Büyümemizi sağlayan en önemli etken transfer yolculardır. Bunun en çoğu yüzde 60 ile Afrika`da… Ağımızı geliştiriyoruz. Almanya`da da THY`yi kapı kapı anlatmak istiyoruz. Bizim için Almanya da çok önemlidir. Bütün Almanların da bizi tanımasını istiyoruz“ şeklinde konuştu.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Sıfır araba alanlara şok!

Sahte belge ile Türkiye`ye giriş yapan sıfır görünümlü ikinci el araç sayısında adeta patlama yaşanıyorMaliye Bakanlığı ile Bilim, Sanayiandnbsp;ve Teknoloji...

Kapat