Teknik Analiz: Dolar Endeksi 2012′nin En Düşüğüne İlerliyor

İşlem trendlerini inceleyen Nomura Holdings Inc., 100 günlük hareketli ortalamasının altına gerilemesinin ardından Dolar Endeksi’nin son 2 ayın en düşük seviyesine yöneldiğini söyledi.
 

ABD dolarının 6 önemli para birimi karşısındaki hareketini izleyen Intercontinental Exchange Inc.’in Dolar Endeksi dün yüzde 0.8 düşüş kaydederek, 100 günlük hareketli ortalaması olan 78.747′nin altına işaret eden 78.488 seviyesine geriledi.
 

Endeksin 100 günlük hareketli ortalamasının altına gerilediğinde, genellikle düşüşünün sürdüğüne dikkat çeken Japonya’nın en büyük aracı kuruluşu Nomura’nın döviz satışları yönetici direktörü Kurt Magnus, döviz işlemleri yöneten emeklilik fonları ve reel para yöneticilerinin çoğunun 100 günlük hareketli ortalamayı izlediğini belirtti.

 

Dolar Endeksi bugün 78.559 puanda seyrediyor. Magnus, endeksi 78.15′e kadar gerileyerek, 8 Aralık’tan bu yana en düşük seviyesine işaret edeceğini öngördü.  (Bloomberg HT)

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Tüm Gözler 15:00’de Gelecek Olan Yunanistan Yardım Paketi Haberinde…

EUR/USD ANALİZ Avrupa hisse senetleri, Yunanistan'da siyasi liderlerin kurtarma paketi için görüşmelerini sürdürmesi ile birlikte değer kazandı. Bu hareketle birlikte,...

Kapat