Teknik Analiz: Altında Gerileme Devam Edecek

Altın fiyatları Eylül ayında rekor seviyeye ulaştıktan sonra %14 düşüş yaşadı. Steel Vine Investment LLC’nin yaptığı teknik analize göre bu kötü gidişat devam edebilir.

Teknik analizde yatırımcılar ve analistler fiyatları tahmin ederek yatırım araçlarının alım satım modelleri üzerinde çalışıyorlar. Böyle bir model üzerinde çalışan Steel Vine Investment LLC altın fiyatlarında önümüzdeki dönemde düşüş olacağı sonucuna vardı.

Steel Vine baş yatırım uzmanı Spencer Patton’a göre altın fiyatlarının uzun süre benzer aralıkta devam etmesi altın piyasasını aşağıya çekebilir.

Patton: “6 Eylül’de onsunun fiyatı 1.923$’a yükselerek rekor kıran altının son üç oturumun hepsinde ons fiyatının gerilemesi bize altının trendini yitirdiği sinyalini veriyor. Kasım’ın ilk haftası içerisinde altının ons fiyatı 1.550$ seviyelerine düşebilir. Önümüzdeki dönemlerde altının görüntüsü zayıf.” yorumunu yaptı.

Dün altının Aralık teslimatlı future kontratları Comex’te %0.4’lük gerilemeyle 1.647$ seviyesine geldi. Altın fiyatları bu hafta %2.1 düştü, geçen ay ise %11 eksideydi.

 

Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
21 Ekim 2011 Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ ABD Başkanı Barack Obama "Buffet vergisi" olarak adlandırılan tasarıyı yasalaştırmak için hala çaba sarf ederken Fransız Parlamentosu, hükümetin...

Kapat