Teb: 55.000 Seviyesi Hala Güçlü Destek

Bayram tatili süresince, Avrupa`da Yunanistan ve İtalya ile ilgili yaşanan olumsuz gelişmeler İMKB`nin güne satışla başlamasına neden oldu. Yunanistan`ın ardından İtalya`da güven kaybıyla başlayan sorun İtalyan tahvil faizlerinin %7,4 ile rekor seviyelere ulaşması global piyasalarda %3`lere varan sert satışları beraberinde getirdi. Yaşanan bu olumsuzluklar üzerine İMKB`de güne 54945 seviyelerinde %2`ye varan düşüşle başladı. Gün içinde toparlanmaya başlayan yurtdışı endeksleri üzerine yurtiçi piyasalarda da hafif toparlanmalar olduğu görüldü ve İMKB günü %1,14 düşüşle 55540 seviyesinden kapattı.
 

Yurtdışındaki gelişmelerin yakından takip edildiği piyasada İtalya`daki gelişmeler önümüzdeki günlerde daha da ön plana çıkacak, Avrupa borç krizinin etkileri sürdükçe piyasalardaki gerginlik ve satış eğilimi devam edecektir.

 
Teknik olarak bakıldığında endekste ilk önemli destek noktası olarak 55! 000 seviyesi hala güçlü destek konumunda. Bu seviyenin kırılması halinde diğer önemli destek noktaları 54500 ve 53700 seviyeleridir. Önemli direnç noktaları ise 56800, 57300 ve 58000 seviyelerindedir.
 

Teb

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Uğur Gürses: AB’nin ‘Akdeniz Ateşi’

“Borç büyükse alacaklının sorunu olmaya başlıyor. Daha da fazlası, alacaklıyı da sorunlu hale getiriyor.”  Salı günü İtalyan tahvilleri yüzde 7...

Kapat