Suriye İle İlişkiler Hiç Bir Zaman Kopmaz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye ile Suriye’nin 833 km sınırı olduğunu hatırlatarak, “Hiçbir zaman ilişkiler kopmaz” dedi.Yıldırım, Okan Üniversitesi İnşaat Fakültesi Laboratuvarı’nın açılışının ardından gazetecilerin Suriye’nin sınır kapılarını kapatması ile ilgili gelişmeler konusundaki soruları üzerine Suriye’nin tek yanlı olarak bir karar aldığını, “sınır geçişleri veya transit geçişleri kapattım” demediğini belirterek, şöyle devam etti:

 
“Uygulanan geçiş ücretleri ve bürokrasiyi öyle bir artırdı ki ‘artık gelmeyin’ anlamı taşıyor. Bunun üzerine biz derhal ilgili Bakanlar, kurumlar bir araya geldik. Yapılabilecek önlemleri, tedbirleri hemen kararlaştırdık ve uygulamaya koyduk, karşılık olarak… Bundan sonra bizim tutumumuz çok açık. Ne tedbir alırsak alalım, Suriye halkının mağduriyet yaşamasına asla izin vermeyeceğiz. Biz, Suriyeliler’in, sivil insanların bu anlamsız inatlaşmada hiçbir kusurunun olmadığını düşünüyoruz ve onların hayatını zora, dara sokacak hiçbir tedbirin içinde de olmayacağız. Yönetim, ülkemize yönelik alacağı tedbirlerin karşılığını da aynı şekilde görecektir.”

   
“Ne tür kararlar alındı?” sorusu üzerine Yıldırım, “Bunlar uygulamaya girdi. Onların aldığı kararların karşılığı olacak kararları biz de alıyoruz” dedi.
  

Yıldırım, “Yönetimle ilişkiler tamamen koptu mu?” sorusuna da, “Hiçbir zaman ilişkiler kopmaz. 833 kilometre sınırınız olan bir ülkeyle ilişkilerinizi bir dakikada koparamazsınız” karşılığını verdi.

 

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Cumhuriyeti

Büyükşehire inanılmaz bütçe! Arnavutluk, Afganistan, Ermenistan ve Makedonya’nın da aralarında bulunduğu 94 ülkenin yıllık milli gelirinden daha büyük…   Avrupa’nın...

Kapat